Email[email mbrojtur]

Telefononi tani0086 15064665250

Shtëpi> Produkte > Makinë fraksionale me lazer me CO2

001
002
003
004
Makinë e re 2023 nm RF Co10600 Fraccionado për ndriçimin e lëkurës me lazer / fraksional Co2 për shtrëngimin vaginal të lëkurës për rishfaqjen e lëkurës
Makinë e re 2023 nm RF Co10600 Fraccionado për ndriçimin e lëkurës me lazer / fraksional Co2 për shtrëngimin vaginal të lëkurës për rishfaqjen e lëkurës
Makinë e re 2023 nm RF Co10600 Fraccionado për ndriçimin e lëkurës me lazer / fraksional Co2 për shtrëngimin vaginal të lëkurës për rishfaqjen e lëkurës
Makinë e re 2023 nm RF Co10600 Fraccionado për ndriçimin e lëkurës me lazer / fraksional Co2 për shtrëngimin vaginal të lëkurës për rishfaqjen e lëkurës

Makinë e re 2023 nm RF Co10600 Fraccionado për ndriçimin e lëkurës me lazer / fraksional Co2 për shtrëngimin vaginal të lëkurës për rishfaqjen e lëkurës


hetim
Përshkrim


Teoria e punës me lazer co2 fraksionale

Lazeri pixel me matricë fraksionale CO2 miraton matricën e pikave të skanimit. Lazeri lëshohet në një mënyrë për të formuar një zonë djegieje në epidermë, me heqjen e epidermës dhe pjesëve të ndryshueshme të dermës, si dhe ngrohjen e mbetur të lidhur, duke rezultuar në kolagjen të ri për- macioni dhe shtrëngimi i lëkurës Energjia e lazerit avullon menjëherë rrudhat dhe indet e mbresë, duke stimuluar sintezën e kolagjenit, fillon të riparojë indet, duke rimodeluar kolagjenin dhe reaksione të tjera të lëkurës. Më në fund arrini skulpturimin e fytyrës, linjat e imëta zhduken, lëkura bëhet rrezatuese E lëmuar dhe delikate.

Lazer fraksional Co2

Funksioni:

Mënyra e pjesshme:

Përtëritja e fytyrës, heqja e vijës së hollë të fytyrës dhe shtrëngimi i lëkurës, heqja e njollave, nevus zygomaticus dhe pika të tjera, hiqni plagët, lëmoni vrimat e pabarabarta, shenja aknesh. Heqja e strijave.

Modaliteti i pulsit:

Hiq sarkomën/nevusindhe nishan. Të tilla si nishani i pigmentuar,plak lez etj

Modaliteti i vulvës:vulva dhe areola më e re

Mënyra e vaginës:Riparimi i paslindjes, Shtrëngim i vaginës, Mospërmbajtje urinare

 

Mënyra e trajtimit:

Modaliteti i pulsit: Në modalitetin e pulsit, lazeri lëshon dritë lazer në formën e pulseve, dhe gjerësia e pulsit të secilës dritë dalëse është më e gjatë dhe frekuenca e punës është më e lartë. Më e ulët se modaliteti super puls, është mënyra më e zakonshme e punës e lazerit.

Modaliteti Super-Puls: Modaliteti Super-Puls është një modalitet i punës me lazer me frekuencë më të shpejtë dhe gjerësi më të ngushtë të pulsit, sepse frekuenca Gjerësia më e shpejtë dhe më e ngushtë e pulsit, pulsi lazer i emetuar nga lazeri në modalitetin super puls është më i shkurtër dhe ka energji më të fortë, më shumë depërtim.te, por jo të gjithë lazerët mund të arrijnë frekuencën e daljes së modalitetit super-puls, Jo të gjithë lazerët mund të përgjigjen nën sinjalin e kontrollit të frekuencës së lartë.

Single mode: Vetëm një rreze lazer lëshohet pas hapjes në çelësin e këmbës; koha e qëndrimit kontrollohet nga gjerësia e vetme e pulsit, Shtrirja: 1-50ms

Modaliteti i vazhdueshëm: Kur çelësi i pedalit është i shtypur, lazeri lëshohet vazhdimisht dhe kur pedali ngrihet, emetimi përfundon

图片 11.1.2 Kapsula shtrënguese vaginale -- Teori
Ngrohja e tensionuar e shtresave të brendshme të indit vaginal shkakton tkurrjen e kolagjenit dhe elastinës dhe rigjenerimin e këtyre proteinave në një afat më të gjatë. Këto sinjale molekulare aktivizojnë të gjithë procesin e shërimit të plagëve të sistemit imunitar lokal të trupit. Rezultati i trajtimit është rimodelimi i plotë i indit vaginal, përveç rivendosjes së indit vaginal të fortë "të ri" të ngulitur me fibra kolagjeni të trashë dhe të gjatë.

图片 2

图片 4

图片 5

图片 6

图片 7Aplikacion:

1. Modeli fraksional: zvogëlon plagët e ndryshme (vragët hipertrofike, plagët e depresionit, gungat, plagët e operacionit etj.) redukton keratozën seborretike, njollat ​​e pigmentit të moshës, rrudhat dhe vrimat e pabarabarta, përtëritje të lëkurës.
2. Modeli vaginal: Rrotullim automatik 360°. Trajton automatikisht sëmundjen vaginale, funksionimin e lehtë me shkallë të saktë, kontrollin me kompjuter thellësinë dhe shpejtësinë.
3. Modeli i prerjes: Lazeri CO2 heq shtresat e lëkurës me avullim. Heqja e njollave të moshës, njollave të diellit me prerje. Pas trajtimit, lëkura do të jetë plotësisht e lëmuar se kurrë.

Shtrëngoni vaginën - Shtrëngim i shpejtë, shtrëngim i qëndrueshëm, shtrëngim për të përmirësuar 60%;
Pastroni vaginën-Të thellë kundër plakjes, niveli i ri për të përmirësuar 80%;
Vaginë e lagësht-Përmirëson sekretimin, niveli i lagështisë për të përmirësuar 80%
Vagina rozë-Përtëritje e vulvës, zbehja e pigmentit dhe pjesëve të labisë rozë, shkallë delikate për të përmirësuar 70%.

图片 8Përparësitë

 1. Shumëfunksionale: Makina ka 3 sisteme: Trajtim fraksional, prerje kirurgjikale VRL dhe Co2, mund të plotësojë të gjitha nevojat, investim shumë i shkëlqyer.
  2. Trajtim i sigurt: Sistemi totalisht i sigurt dhe VRL i testuar nga qindra gra në botë, gjatësia ideale e valës absorbohet nga mikroni i mukozës, për të shmangur çdo dëmtim termik nga indet ose organet e thella.
  3. Trajtim i shpejtë: Çdo trajtim më pak se 30 minuta dhe trajtim 1-3 herë mund të zgjidhë plotësisht problemet e lëkurës dhe vaginës.
  4. Trajtim efektiv: Efektive për të gjitha femrat që kanë vaginale të humbur dhe efektive për parandalimin e inflamacionit gjinekologjik, dhe efektive për të gjitha personat që kanë probleme me lëkurën si shenjat e akneve, strijat, poret e mëdha.
  5. Trajtim pa dhimbje: Pacientët mund të ndjejnë vetëm ngrohtësi/nxehtësi në brendësi të vaginës, nuk mund të ndjejnë asnjë dhimbje.
  6. Sistemi fraksional ka 7 forma skanimi dhe 3 metoda skanimi, dokumenti mund të rregullojë madhësinë e formës së skanimit më të madh ose më të vogël gjatë trajtimit sipas zonave të trajtuara dhe të minimizojë rrezikun e hipopigmentimit.
  7. Nuk ka nevojë të ndërroni ujin çdo muaj, i lehtë për t'u mirëmbajtur.
  8. Gjeneratori koherent lazer i SHBA-së siguron nivel të lartë dhe cilësi të mirë.
  9. Gjeneratori lazer Korea siguron shkallën e humbjes së dritës më pak se 12%, shkalla e humbjes së dritës nga furnizuesit e tjerë është më shumë se 20%.
  10. Furnizimi me energji Taiwan Meanwell, siguron furnizim të qëndrueshëm dhe të mjaftueshëm me energji elektrike gjatë trajtimit, jetëgjatësi të gjatë.
  11. Së bashku me porosinë e makinerive, ne do të ofrojmë trajnime profesionale për funksionimin dhe qendra ose klinika të personalizuara strategji biznesi për të ndihmuar biznesin e klientëve.

Makinë lazer fraksional co2

specifikimet:

Burimi i lazerit CO2

Tub lazer RF (koherent)

prodhimit të energjisë

50W

Gjatësi vale

10.600nm

Kontrollues

Ekran LCD me prekje 10.4 ngjyra

Rrefrekuenca e pulsit

0.530W

Skanoni modelin

Sheshi, drejtkëndëshi, i rrumbullakët, trekëndëshi, ovale, në formë 6 diamanti,
linjë ose grafikë të personalizuar

Skanoni madhësinë e modelit

0.1x0.1mm – 20x20mm

Mënyra Scan

Skanim falas; Skanimi i sekuencës; Skanimi i distancës maksimale

Madhësia e vendndodhjes

0.01-0.07mm

Kohëzgjatja e pulsit

0.1-2.6 ms i rregullueshëm

Distanca në vend

0.1 -2.6 mm e rregullueshme

Energjia e pulsit (fuqia)

1mj deri në 100mj i rregullueshëm në ekran LCD

Intervali midis skanimit

0-6s

Aparat lazer

Pajisja lazer e mbyllur e stimuluar nga rryma direkte

Fokusi i kondensatorit

F = 50 mm

Këndi i largësisë së rrezes

0.3 mrad

Synimi rreze

Rreze infra të kuqe 635 nm

Pajisja e transportit të trarëve

7 krah optik artikular

Sistemit të ftohjes

Ajër

Gjuha e programit

Albanian

Dimensioni i makinerisë

* 35 30 * 117cm

Dimensioni i paketës

66*70*122cm & 13*34*40cm

NW

52kg

GW

72 kg dhe 4 kg

Paketim

Rasti i aliazhit të aluminit

tension

220V / 110V


Për më shumë informacion, ju lutem më kontaktoni në whatsapp: +8615064665250

CNa Ndihmoni