Email[email mbrojtur]

Telefononi tani0086 15064665250

Shtëpi> Produkte > Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

111
222
333
Gjermania TUV Medical CE dhe FDA e SHBA miratuan makinën portative për heqjen e qimeve me lazer me diodë 808 nm për trajtimin e përhershëm të depilimit
Gjermania TUV Medical CE dhe FDA e SHBA miratuan makinën portative për heqjen e qimeve me lazer me diodë 808 nm për trajtimin e përhershëm të depilimit
Gjermania TUV Medical CE dhe FDA e SHBA miratuan makinën portative për heqjen e qimeve me lazer me diodë 808 nm për trajtimin e përhershëm të depilimit

Gjermania TUV Medical CE dhe FDA e SHBA miratuan makinën portative për heqjen e qimeve me lazer me diodë 808 nm për trajtimin e përhershëm të depilimit


hetim
Përshkrim

图片 1Teknologjia e lazerit diodë bazohet në dinamikën selektive të dritës dhe nxehtësisë. Lazeri
Gjatësia e valës 808 nm kalon nëpër sipërfaqen e lëkurës për të arritur rrënjën e gjëndrave të flokëve, drita mund të absorbohet dhe të shndërrohet në dëmtim të nxehtësisë së indit të gjëndrës së flokëve, kështu që humbja e flokëve rigjenerohet pa lëndime indet përreth.
Lazeri me diodë 808 nm Sipas parimit të fototermalit selektiv, vala e dritës 808 nm depërton në epidermë drejtpërsëdrejti në gjëndrën e flokëve, duke nxitur, qimet bien natyrshëm dhe stimulojnë rigjenerimin e kolagjenit në të njëjtën kohë, duke arritur efektin e forcimit dhe rinovimit të lëkurës. .
Pikosekonda jo-invazive përdorin parimin e lazerit për të transmetuar një rreze lazer me një gjatësi vale specifike përmes epidermës dhe dermës, shkatërron qelizat e ngjyrave dhe grimcat, dhe mbeturinat përpunohen dhe absorbohen nga makrofagët në trup.

Përparësitë e Teknologjisë

1. Moduli lazer i ri i saldimit të artë shumë i qëndrueshëm dhe më i fuqishëm me shufra të importuara nga kompania koherente në SHBA. Mund të qëllojë rreth 20 milionë herë.
2.Filtra të dyfishtë të ujit, ndërroni vetëm filtra për 6 muaj dhe 1 vit. Dhe disa filtra të vjetër në disa makina kanë nevojë për ndryshim filtri çdo muaj. Kurseni shumë kosto dhe kohë të mirëmbajtjes për ju.
3.Pompa e ujit e importuar nga Italia e re, e zëvendësoi pompën kineze me sistem ftohjeje më të mirë dhe trajtim më të qetë gjatë depilimit. Këto dallime të dukshme do të gjenden kur klientët tuaj krahasohen me disa makina me pompë uji kineze.
Sistemi i ftohjes 4.TEC, mund të kontrollojë vetë temperaturën e ujit për të mbajtur makinën lazer 808 diodë të funksionojë vazhdimisht brenda 24 orëve edhe në verë. I njëjti funksion si kondicioneri juaj në shtëpinë tuaj.
5.Module të ndryshme lazer me fuqi për opsionin tuaj, 300W 500W 600W 800W 1000W 1200W 1600W... (6bars 10basr 12bars, 16 bars lazer)
6. Valë e vetme 808, 755nm/808nm/1064nm valë e dyfishtë dhe valë e trefishtë për opsion

më shumë Features

1. Doreza me ekran LCD me prekje, njësoj si ekrani i makinës, i ndërrueshëm në gatishmëri/gati, i rregullueshëm me energji, temperatura/të shtëna të shfaqura, më i përshtatshëm për funksionim.

图片 2

2. 3 lloje të madhësisë së njollave për opsion, madhësi të ndryshme pikash mund të përdoren për trajtim të zonave të ndryshme. Madhësia e njollave të mëdha për një zonë të madhe, madhësia e pikës së vogël për trajtimin e depilimit në një zonë të vogël.
图片 3

3. Sistemi i avancuar i ftohjes dhe maja e kristalit minimizojnë rreziqet epidermale duke ruajtur nxehtësinë brenda dermës ku trajtohen folikulat e flokëve, për të siguruar trajtimin më të sigurt dhe më të rehatshëm.

图片 4

4. Modaliteti i zgjuar dhe modaliteti ekspert opsional, i përshtatshëm për estetistët dhe mjekët, i sigurt dhe profesional për operacionin
5.Maja opsionale e fytyrës
图片 5

Specifikim:

Makinë lazer me diodë me gjatësi vale 808 nm

Madhësia e vendndodhjes

12 * 20mm2

Madhësia e ekranit

11.6 inç

jetë

20 milionë të shtëna

Gjatësi vale

808NM±3NM(755+808+1064nm is optional)

frekuencë

1-10HZ

energji

1-160J

Fuqia lazer

600W (800W, 1000W, 1200W për opsion)

Gjerësia Puls

1MS-400MS

Tensioni i tensionit

110-240V

Sistemit të ftohjes

Ftohje TEC+Ftohje me ajër+ftohje gjysmëpërçuese

Sistemet e mbrojtjes

Mbrojtja nga temperatura, mbrojtja nga tensioni, mbrojtja nga mungesa e ujit

pesha bruto

35KG

Masat

* 44 58 * 56cm

Inovacioni ynë

Cilësia e makinës përcaktohet nga hardueri dhe softueri, duke punuar në mënyrë harmonike së bashku për të ofruar rezultate superiore të trajtimit dhe ne vazhdojmë ta përmirësojmë këtë përvojë për të ofruar një ndërfaqe përdoruesi intuitive që thjeshton funksionimin për teknikun.
Teknologji inovative, pjesë të markës, si pompë uji në Itali, shufra lazer koherente në SHBA, etj, dizajn i bukur dhe ndërtim cilësor - Kjo i ka shtyrë në mënyrë dramatike kufijtë për makineritë tona, duke e çuar Weifang KM Laser në një epokë të re të saktësisë së laserit.

图片 6

图片 7

图片 8

图片 9

CNa Ndihmoni