Email[email mbrojtur]

Telefononi tani0086 15064665250

Shtëpi> Produkte > Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

9601
9602
9603
Makinë e përhershme për heqjen e qimeve pa dhimbje me lazer me diodë 2022 nm version 4 me 808 gjatësi vale 3+755+808
Makinë e përhershme për heqjen e qimeve pa dhimbje me lazer me diodë 2022 nm version 4 me 808 gjatësi vale 3+755+808
Makinë e përhershme për heqjen e qimeve pa dhimbje me lazer me diodë 2022 nm version 4 me 808 gjatësi vale 3+755+808

Makinë e përhershme për heqjen e qimeve pa dhimbje me lazer me diodë 2022 nm version 4 me 808 gjatësi vale 3+755+808


hetim
Përshkrim

图片 1Përshkrimi i produktit

Sistemi përdor gjatësinë optimale të valës së heqjes së qimeve prej diodë 808 nm për depërtim të thellë në dermë ku ndodhet gjëndra e qimeve. Në procedurën e trajtimit, një seri pulsesh me fluks të ulët, me përsëritje të lartë rrit temperaturën si të gjëndrës së flokëve, ashtu edhe të rrethinës, duke ushqyer indet në 45 gradë Celsius. Ky shpërndarje më graduale e nxehtësisë përdor kromoforet në indin rrethues si rezervuarë për të ngrohur në mënyrë efektive gjëndrën e flokëve. Kjo, së bashku me energjinë e nxehtësisë që përthithet drejtpërdrejt nga gjëndra e flokëve, dëmton folikulën dhe parandalon ri-rritje.
808nm diode laser machine is particularly effective to hair follicle melanocytes without injury surrounding tissue.The laser light can be absorbed by hair shaft and hair follicles in the melanin, and converted into heat, thus increasing the hair follicle temperature. When the temperature raises high enough to irreversibly damage the hair follicle structure, which disappear after a period of natural physiological processes of hair follicles and thus achieve the purpose of permanent hair removal.

Përparësitë e Teknologjisë
1. American Coherent Laser Bar, i garantuar 20 milion herë xhiruar, 2 vjet garanci, 5 vjet shërbim pas shitjes.
2. Struktura e brendshme e avancuar, struktura e përmirësuar e Jonte, zvogëlimi i shkallës së dështimit, materiali harxhues i lehtë për t'u zëvendësuar.
3. Sistemi i Kontrollit të Humanizuar, ka parametra të paracaktuar dhe mënyra profesionale, si dhe mbështetje për marrjen me qira, vetëkontroll, alarm dhe funksione të tjera.
4. Filtri i gjeneratës së dytë Jonte jo vetëm që filtron papastërtitë më të mëdha se 50μm, por gjithashtu filtron jonet metalike në mënyrë efikase për të shmangur korrozionin e shufrave.
5. Sistemi i Ftohjes TEC rregullon temperaturën e sistemit për të siguruar punë të vazhdueshme dhe të qëndrueshme, për të zvogëluar dëmtimin ditor të shiritit lazer.
6. Sistemi i burimit të vazhdueshëm të rrymës balancon kulmin aktual, shmang paqëndrueshmërinë aktuale dhe dëmtimin e shiritit.

图片 2Avantazhet e Weifang KM sesa furnizuesit e tjerë:

1) Energji e lartë, pa pigmentim, rezultat i shkëlqyer i trajtimit mund të pritet që në trajtimin e parë dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve.
2) Gjerësia e gjatë lazer, Efektive për folikulat e flokëve që prodhojnë akumulim nxehtësie, Heqje e përhershme e qimeve.
3) Siguria, pothuajse asnjë shpërndarje në lëkurë, pa dëmtim të lëkurës dhe gjëndrave të djersës, pa mbresë, pa asnjë efekt anësor
4) Sistemi i ftohjes me prekje të lëkurës mund të bëjë anestezi epidermale momentale, pa dhimbje gjatë
5) Sistemi më i mirë termostatik i ciklit të ujit garanton që pompa gjysmëpërçuese nuk mund të djegë zgavrat për shkak të mbinxehjes.
6) Mekanizmi i vetëkontrollit dhe i mbrojtjes automatike për të siguruar stabilitetin.
7) Sistemi i fortë i ftohjes me prekje Sapphire mund të bëjë anestezi momentale epidermale, pa dhimbje gjatë
8) I shpejtë: Madhësia e pikës së madhe në katror mund të nxisë shpejtësinë e trajtimit, shpejtësinë dhe efikasitetin e trajtimit.
9) Dizajni i modulit të energjisë është i përshtatshëm për biznesin e importit dhe eksportit.

Specifikim:

Makinë lazer me diodë me gjatësi vale 808 nm

Madhësia e vendndodhjes

12*35mm2, (12*20mm2 dhe 15*27mm2 për opsionale)

Madhësia e ekranit

15.6 inç

jetë

20 milionë të shtëna

Gjatësi vale

808NM±3NM(755+808+1064nm is optional)

frekuencë

1-10HZ

energji

1-320J

Fuqia lazer

1200W

Gjerësia Puls

1MS-300MS

Tensioni i tensionit

110-240V

Sistemit të ftohjes

Ftohje TEC+Ftohje me ajër+ftohje gjysmëpërçuese

Sistemet e mbrojtjes

Mbrojtja nga temperatura, mbrojtja nga tensioni, mbrojtja nga mungesa e ujit

pesha bruto

85KG

Masat

440 * 580 * 1500mm

Foto të detajuara:

图片 3

图片 4

图片 5

图片 6Inovacioni ynë

Cilësia e makinës përcaktohet nga hardueri dhe softueri, duke punuar në mënyrë harmonike së bashku për të ofruar rezultate superiore të trajtimit dhe ne vazhdojmë ta përmirësojmë këtë përvojë për të ofruar një ndërfaqe përdoruesi intuitive që thjeshton funksionimin për teknikun.
Teknologji inovative, pjesë të markës, si pompë uji në Itali, shufra lazer koherente në SHBA, etj, dizajn i bukur dhe ndërtim cilësor - Kjo i ka shtyrë në mënyrë dramatike kufijtë për makineritë tona, duke e çuar Weifang KM Laser në një epokë të re të saktësisë së laserit.

图片 8

图片 9

图片 10

图片 10

CNa Ndihmoni