Email[email mbrojtur]

Telefononi tani0086 15064665250

Shtëpi> Produkte > Makinë për heqjen e qimeve me laser me diodë

005
006
007
008
Makinë depilimi me diodë lazer me gjatësi vale të trefishtë 1600W me doreza të dyfishta Titanium 755nm+808nm+1064nm për heqjen e qimeve me aprovim mjekësor CE
Makinë depilimi me diodë lazer me gjatësi vale të trefishtë 1600W me doreza të dyfishta Titanium 755nm+808nm+1064nm për heqjen e qimeve me aprovim mjekësor CE
Makinë depilimi me diodë lazer me gjatësi vale të trefishtë 1600W me doreza të dyfishta Titanium 755nm+808nm+1064nm për heqjen e qimeve me aprovim mjekësor CE
Makinë depilimi me diodë lazer me gjatësi vale të trefishtë 1600W me doreza të dyfishta Titanium 755nm+808nm+1064nm për heqjen e qimeve me aprovim mjekësor CE

Makinë depilimi me diodë lazer me gjatësi vale të trefishtë 1600W me doreza të dyfishta Titanium 755nm+808nm+1064nm për heqjen e qimeve me aprovim mjekësor CE


hetim
Përshkrim

Makina lazer me diodë me gjatësi vale të trefishtë kombinon shiritin lazer 755 nm, shiritin lazer 808 nm dhe shiritin lazer 1064 nm për trajtimin e përhershëm të heqjes së qimeve. Drita lazer me 3 gjatësi vale mund të arrijë thellësi të ndryshme të lëkurës për trajtim. Ju lutemi kontrolloni më shumë informacionin e mëposhtëm:

755 nm gjatësi vale

Për gamën më të gjerë të llojeve dhe ngjyrave të flokëve. Gjatësia e valës ofron përthithje më të fuqishme të energjisë nga melanina
kromofor, duke e bërë atë ideal për gamën më të gjerë të llojeve të flokëve dhe ngjyrave, veçanërisht të flokëve me ngjyrë të hapur dhe të hollë. Me më shumë
penetrimi sipërfaqësor, gjatësia e valës 755 nm synon fryrjen e gjëndrës së flokëve dhe është veçanërisht efektive për flokët e ngulitur sipërfaqësisht në zona të tilla si vetullat dhe buza e sipërme.

Shpejtësia 808 nm - 810 nm Gjatësia e valës

Gjysma e kohës së trajtimit. Gjatësia e valës klasike në heqjen e qimeve me lazer, gjatësia e valës 808 nm, ofron depërtim të thellë të gjëndrës së flokëve me fuqi mesatare të lartë, një shkallë të lartë përsëritjeje dhe një madhësi të madhe pikësh për trajtim të shpejtë. Lazeri me diodë 808 nm ka një nivel të moderuar të përthithjes së melaninës duke e bërë atë të sigurt për llojet e lëkurës më të errët. Aftësitë e tij të depërtimit të thellë synojnë fryrjen dhe llambën e gjëndrës së flokëve, ndërsa depërtimi i moderuar në thellësi të indeve e bën atë ideal për trajtimin e krahëve, këmbëve, faqeve dhe mjekrës.

Yag 1064 nm gjatësi vale

E specializuar për llojet e lëkurës më të errët. Gjatësia e valës Yag 1064 karakterizohet nga përthithja më e ulët e melaninës, duke e bërë atë një zgjidhje të fokusuar për llojet më të errëta të lëkurës. Në të njëjtën kohë, 1064 nm ofron depërtimin më të thellë të gjëndrës së flokëve, duke e lejuar atë të synojë llambën dhe papillën, si dhe të trajtojë flokët e ngulitur thellë në zona të tilla si skalpi, gropat e krahëve dhe zonat pubike. Me thithjen më të lartë të ujit që gjeneron një temperaturë më të lartë, përfshirja e gjatësisë së valës 1064 nm rrit profilin termik të trajtimit të përgjithshëm me lazer për heqjen më efektive të qimeve.

图片 9

图片 10

Aplikimet:

Për heqje të shpejtë, të sigurt, pa dhimbje dhe të përhershme të qimeve në të 6 llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e errët. I përshtatshëm për çdo qime të padëshiruar në zona si fytyra, krahët, sqetullat, gjoksi, shpina, bikini, këmbët...

图片 11

Përparësitë:

Lazeri me diodë 808 nm mundëson që drita të depërtojë më thellë në lëkurë dhe është më e sigurt se lazerët e tjerë sepse mund të shmangë pigmentin e melaninës në epidermën e lëkurës. Mund ta përdorim për reduktimin e përhershëm të qimeve të të gjitha qimeve me ngjyrë në të 6 llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e nxirë.
Lazeri me diodë 808 nm lejon ritme të shpejta të përsëritjes deri në 10 Hz (10 pulse në sekondë), me trajtim në lëvizje, heqje të shpejtë të qimeve për trajtim me sipërfaqe të madhe.
Sonda e ndërtuar me teknologji të shkëlqyer ftohjeje me kontakt, heqje qime pa dhimbje.

Karakteristikat e makinës:

1.Dizajn unik i trupit, stili evropian
2.93% pjesë këmbimi të makinës dhe dorezës janë të importuara nga Gjermania, SHBA dhe Japonia, sigurojnë cilësi dhe stabilitet të makinës, rezultate të mahnitshme dhe punë të gjatë.

图片 12

3.Sistemi super ftohës--- Makina jonë përdor ftohje të trefishtë për makinën dhe dorezën. temperatura e safirit ftohet -20~3°C, klientët ndihen rehat dhe pa dhimbje gjatë gjithë trajtimit.

图片 13

4. Mënyra profesionale dhe e thjeshtë e trajtimit që mund të plotësojë kërkesat e ndryshme të operimit të klientëve. dhe sistemi i mbrojtjes së alarmit automatik të rrjedhës së ujit, nivelit të ujit dhe temperaturës së ujit në menu, shmang çdo rrezik të makinës.

图片 14

5. Sistemi i dyfishtë i filtrit i cili nuk ka nevojë të ndërrohet uji çdo muaj.
图片 15

6. Majë shtesë e fytyrës për trajtimin e zonave të vogla.
图片 16

Specifikim:

Makinë depilimi me laser me diodë me gjatësi vale 3

Madhësia e vendndodhjes

12*35mm2 and 12*20mm2

Numri i dorezës

2 dorezë lazer me gjatësi vale të trefishtë

Madhësia e ekranit

15.6 inç

jetë

20 milionë të shtëna

Gjatësi vale

755 nm + 808 nm + 1064 nm

frekuencë

1-10HZ

energji

1-300J / 1-320J

Fuqia lazer

1600W dhe 1200W

Gjerësia Puls

1MS-200MS / 1MS-300MS

Tensioni i tensionit

110-240V

Sistemit të ftohjes

Ftohje TEC+Ftohje me ajër+ftohje gjysmëpërçuese

Sistemet e mbrojtjes

Mbrojtja nga temperatura, mbrojtja nga tensioni, mbrojtja nga mungesa e ujit

pesha bruto

90KG

Masat

* 69 58 * 142cm

Foto të detajuara:

图片 17

图片 18

图片 19

ISO 13485:2016, FDA e SHBA, CE Mjekësore, Çertifikuar MDSAP

Siguria dhe cilësia janë të panegociueshme në industrinë e makinerive të bukurisë.
Weifang KM është ISO 13485:2016, US FDA, Medical CE, MDSAP. Kjo do të thotë që fabrika jonë është e përfshirë në projektimin, prodhimin, instalimin dhe shërbimin pasues për makineritë e lazerit me diodë.
Si prodhues i certifikuar me ISO 13485:2016, US FDA, Medical CE, MDSAP, objekti ynë më i avancuar duhet të jetë në gjendje të demonstrojë proceset tona të menaxhimit të cilësisë dhe të sigurojë praktikën më të mirë në çdo gjë që bëjmë, në mënyrë që të përmbushim këtë standard shumë të rregulluar. Cilësia dhe siguria gjithmonë objektivi ynë!

图片 20图片 21图片 22
CE mjekësoreFDA amerikane

KanadaMDSAP

图片 23

图片 24

图片 25

CNa Ndihmoni